وظایف حسابداری صنعتی در خدمات حسابدرای در کرج دوازده/اردیبهشت

شرح سه وظیفه ی مهم حسابدرای صنعتی در خدمات حسابدرای در کرج

می خواهیم سه وظیفه حسابداری صنعتی را در این مقاله برای شما علاقه مندان به خدمات حسابداری در کرج به طور خلاصه شرح دهیم :

اندازه گیری و محسابه بهای تمام شده تولیدات

در تمام شرکت های تولیدی، کارخانجات برای به دست آوردن مبلغ هزینه های تولیداتشان از خدمات حسابداری صنعتی استفاده می کنند. در بعضی موارد که تولیدات گسترده و تعداد زیاد و کاملاً مشابه هم هستند برای به دست آوردن هزینه هر یک از محصولات و همچنین هزینه های کل محصولات و قسمت های مربوط به تولید به صورت جداگانه از حسابداری صنعتی استفاده می کنند که در آن برای تولید محصول فرمولی را به دست می آورند و با توجه به همان فرمول برای همه محصولات هزینه یابی می کنند.

فراهم کردن اطلاعات لازم برای ارزیابی عملکرد

برای استفاده از خدمات حسابداری در کرج نیز از روش های موجود در حسابداری صنعتی که اطلاعات لازم را برای ارزیابی عملکرد خدمات حسابداری را فراهم می کند. شاید وقتی که خدمات حسابداری صنعتی به گوشتان می خورد شما فقط به فکر این بیفتید که در حسابداری صنعتی فقط هزینه ی تولید محصولات را محاسبه می کنند اما اینطور نیست. اطلاعاتی مثل هزینه های سربار کارخانه ها و هزینه های دستمزد مستقیم و غیر مستقیم نیز که برای ارزیابی عملکرد نیز لازم است از طریق خدمات حسابدرای صنعتی به دست می آید.

فراهم کردن اطلاعات لازم برای تصمیم گیری حسابداری مدیریت

در نهایت تمامی عملیاتی که در حسابداری صنعتی برای خدمات حسابداری در کرج انجام می شود به صورت چکیده ای از اطلاعات مورد نیاز برای حسابداری مدیریت استفاده می شود. فرض کنید که خدمات حسابداری صنعتی به صورت کاملاً ضعیف انجام شود در آن صورت قسمتی از اطلاعات مهمی که مورد نیاز حسابداری مدیریت است و با توجه به آن اطلاعات تصمیم گیری های مهمی برای آینده ی مالی واحد صنفی اتخاد می کند، اطلاعاتی نا درست می باشد که علاوه بر اینکه کمکی در تصمیم گیری مدیریت نمی کند میتواند اثری منفی در تصمیم گیری داشته باشد. حتماً به یاد داشته باشید که در حسابداری صنعتی که برای خدمات حسابدرای در کرج استفاده می شود میزان دقت در انجام تمامی مراحل حسابدرای صنعتی باید به صورت کاملاً بالایی انجام شود در غیر اینصورت تمامی اطلاعات به دست آمده مفید نخواهد بود.

وظایف حسابداری مدیریت

1- جمع آوری داده ها و پردازش آنها و گزارش گری اطلاعات به مدیریت

2- ارائه راه حل های متفاوت جهت کمک به مدیریت

3- کمک به تصمیم گیری مدیریت در مورد فرصت ها و موقعیت های مختلف هم زمان

نظرات

ایمان بیات پاسخ
نظر لطف شماست
5/05/1397

مرسی از مطالب خیلی خوبتون

سحر پاسخ
دوست عزیزبه زودی در مورد این مطلب نیز مقاله ای خواهیم گذاشت
5/05/1397

بسیار عالی اما وظایف مدیریت را مختصر بیان شده مقاله ای درباره آن وجود دارد؟

نظر خود را اضافه کنید